Kalendarz biegowy 2023 – imprezy i zawody biegowe

Sprawdź, kiedy i gdzie odbywają się biegi w Polsce. Zobacz kalendarz (obecnie w budowie)!

Vikings Run VII: Taniec Walkirii

Bieg przeszkodowy w klimacie wikingów – dla dzieci i dorosłych. 8 formuł do wyboru, od 25 do 35 przeszkód, legendarny medal, cenne nagrody, bogaty pakiet startowy, a to wszystko w cenie już od 139 zł.

Kiedy i gdzie? Już 20 maja 2023 w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim!

Armagedon Active

GDZIE?

Gucin

KIEDY?

18.02.2023

Mors Masakrator

GDZIE?

Wodzisław Śląski

KIEDY?

25.02.2023

RUNAWAY POLSKI UCIEKINIER

GDZIE?

Pępowo

KIEDY?

17/18.06.2023

Ninja Run

Jedyny taki tor NINJA w Polsce. Zmierz się z nim i udowodnij swoje skille. Uczestnicy pokonują tor po dwie osoby startując z jednym z rywali. O tym czy uda się ukończyć tor – decyduje tylko technika, siła mięśni oraz mocna głowa.

Kiedy i gdzie? Już 30 czerwca / 2 lipca 2023 – szczegóły wkrótce!

Wolf Race

GDZIE?

Trzcianka

KIEDY?

29.07.2023

Ninja Run

GDZIE?

Szczegóły wkrótce

KIEDY?

01/03.09.2023

Kalendarz biegowy na rok 2023

Rok 2023 zapowiada się bardzo ciekawie pod względem imprez biegowych w Polsce. Popularność tej dyscypliny wciąż rośnie, a chętnych do tego typu aktywności ruchowej przybywa. Planujesz nowe wyzwania biegowe? Może zainteresuje Cię bieg nocny, a może wolisz przełajowy albo uliczny? Sprawdź, jakie wydarzenia zaproponuje Ci kalendarz biegów 2023.

Kalendarz imprez biegowych 2022 vs kalendarz imprez 2023

Czym różni się kalendarz biegowy na 2022 rok od tego z 2023? Przede wszystkim w roku poprzednim zawodów było znacznie mniej, a w momencie, gdy wydarzenie doszło do skutku, to frekwencja nie była zbyt wysoka. Biorąc jednak pod uwagę kalendarz imprez biegowych 2021, 2022 i 2023 można śmiało stwierdzić, iż tendencja jest zwyżkowa i trudne lata dla biegów są już za nami. Rok 2023 zapowiada się niezwykle interesująco i aktywnie, dlatego warto sprawdzić, jakie zawody będą w tym czasie organizowane.

Jakiego rodzaju wydarzeń możesz spodziewać się w kalendarzu imprez biegowych 2023?

Każdy biegacz ma swoje ulubione dystanse i rodzaje biegów. Oto kilka przykładowych zawodów, które być może znajdziesz w kalendarzu biegów na rok 2023:

  • biegi uliczne — odbywają się głównie na terenach miast, a ich uczestnikami są zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. Dystanse w tego typu biegach mogą być bardzo różne. Zaczynając od bardzo krótkich, takich jak kilkadziesiąt metrów, a na maratonach kończąc;
  • biegi górskie — ich trasy zlokalizowane są na terenie górskim. Ważne jest, aby suma wszystkich przewyższeń nie przekraczała 5% długości całej trasy takiego biegu. Rozróżniamy głównie dwa systemy biegów górskich: alpejski (biegnie się w dużej mierze pod górkę) oraz anglosaski (bieganie i pod górkę i w dół);
  • biegi nocne — posiadają wielu zwolenników, którzy ze względu na nocną aurę wybierają ten rodzaj biegów. Ich dystans może być różny, a uczestnikami zazwyczaj są bardziej zaawansowani biegacze;
  • biegi przeszkodowe — są to biegi wymagające sporej sprawności ruchowej, które poza wymaganiami samego biegu mają jeszcze dodatkowe przeszkody terenowe zarówno sztuczne, jak i naturalne (kalendarz OCR znajdziesz tutaj);
  • biegi stadionowe — mają swoich zwolenników ze względu na profesjonalizm. Dystanse mogą być różne, a poziom uczestników zależy od rodzaju imprezy;
  • biegi przełajowe — te biegi cieszą się ogromną popularnością. Ich trasy przebiegają przez naturalne ścieżki znajdujące się głównie w lasach, łąkach czy innych skwerach, które przepełnione są naturalnymi przeszkodami. Dystans tych biegów zazwyczaj jest dłuższy, a poziom uczestników różnorodny, dostosowany do rangi imprezy.

Kalendarz zawodów biegowych 2023 – dlaczego warto go poznać?

Sport to zdrowie, a właśnie temat zdrowia jest jednym z najczęściej poruszanych w dzisiejszych czasach. Biegi, zarówno uliczne, jak i wszystkie inne, pozwalają na utrzymanie zdrowej kondycji organizmu. Warto zatem zaliczyć jak najwięcej imprez biegowych. Kalendarz biegowy na 2023 rok jest przepełniony różnego rodzaju zawodami dostosowanymi do różnych poziomów umiejętności. Poza aspektami zdrowotnymi warto również pamiętać, że ten rodzaj sportu zbliża ludzi.

Jak znaleźć odpowiednie wydarzenie w kalendarzu z biegami?

W tym roku znalezienie odpowiedniego wydarzenia jest łatwiejsze niż w przypadku zawodów z kalendarza biegowego 2022. Dlaczego? Gdyż wybór jest większy i bardziej zróżnicowany pod względem kategorii. Od czego zatem zacząć swoje poszukiwania?

Przede wszystkim warto znaleźć swój ulubiony rodzaj biegu i wyszukać optymalne dla siebie zawody biegowe. Kalendarz obejmuje kilka rodzajów biegów, dlatego na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Ważny jest również termin. Każdy miesiąc ma co najmniej kilka różnego rodzaju imprez, które pozwolą Ci na utrzymanie kondycji.

Dodatkowo kalendarz biegów w Polsce obejmuje wydarzenia w różnych częściach kraju, co gwarantuje znalezienie najlepszego biegu dla siebie w swojej okolicy.

Kalendarz biegów z 2023 roku — czy warto się zapisać?

Oczywiście, że warto! Popularność biegów rośnie z miesiąca na miesiąc, a ilość miejsc jest ograniczona. Wspaniale aktywnie spędzony czas jest najważniejszy, ale warto również pamiętać, że niektóre imprezy są sponsorowane przez większe firmy, co przy wygranej gwarantuje ciekawe i wartościowe nagrody. Nie czekaj, tylko znajdź bieg najlepszy dla siebie i zapisz się już dziś!